Rôzne typy barevních kontaktních čočekChcete překvapit svého partnera nebo přítele novým vzhledem? Chcete na určitou dobu změnit svůj vzhled, nebo jdete na nějakou párty a rádi byste zaujali? Nebo jen prostě chcete změnit barvu vašich očí? V dnešní době již existuje jednoduché řešení a tím jsou barevné kontaktní čočky.

Můžete se rozhodnout zda chcete změnit barvu očí zcela, nebo jen zvýraznit vaši přirozenou barvu. Také si můžete vybrat čočky na různá období nošení. K dispozici jsou jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční či tříměsíční barevné kontaktní čočky. Barevné čočky neexistují už jen v bezdioptrickém provedení, ale mohou je používat i lidé, kteří potřebují korekci zraku. Je to však omezené dioptrickou hodnotou.

Co se barev týče, tak k dispozici jsou především odstíny, které jsou podobné typům barev lidské duhovky. Nejčastěji jsou to odstíny modré, zelené, hnědé, šedé nebo fialové.

Typy barevných kontaktních čoček

Zvýrazňující kontaktní čočky

Odstíny barev jsou o něco světlejší a jejich cílem je zvýraznit přirozenou barvu vašich očí. Pokud nechcete měnit barvu očí, ale jen prohloubit tu vaši, tak jsou ideálním řešením. Jejich výhoda je, že mnohdy působí přirozeněji než krycí čočky.

Krycí kontaktní čočky

Mají hlubší, tmavší a výraznější odstíny, které dokáží ve většině případech překrýt vaši přirozenou barvu. Právě proto jsou ideální pro lidi, kteří chtějí úplně změnit barvu svých očí.

Crazy čočky

Pokud chcete šokovat vaše okolí tak, aby vás nikdo jen tak nepřehlédl, jsou zde takzvané "crazy" kontaktní čočky. Na párty nebo večírek si můžete vybrat z různých motivů například jaguár, zebra, kočka a mnoho jiných. Jsou určeny především pro velmi příležitostné nošení.

Čiré kontaktní čočky

Existují taky čiré kontaktní čočky, které mají světlé, nejčastěji jemně modré zabarvení. Toto zabarvení je kvůli jednodušší manipulaci, aby byly čočky viditelnější při nasazování a vyjímání. Nemají žádný vliv na změnu barvy očí.

Barevné kontaktní čočky nemusí nutně sloužit ke korekci zraku, ale je možné koupit si je i v bezdioptrickém provedení a slouží jen jako módní doplněk. Barevné kontaktní čočky by neměly být používány pro stálé nošení, ale spíše příležitostně.