Jednodenní kontaktní čočka a bublinkyPokud nosíte kontaktní čočky nebo o jejich nošení uvažujete a vaším očím chcete dopřát co největší komfort a berete ohled i na zdravotní hledisko, tak ideální volbou jsou pro vás jednodenní kontaktní čočky. Stále větší procento nositelů kontaktních čoček na celém světě přechází na tento způsob nošení a postupně zjišťují, že je to opravdu to nejlepší, co mohou pro své oči a pro sebe udělat.

Proč právě jednodenní kontaktní čočky?

Nošení jednodenních kontaktních čoček má několik velmi významných výhod.

1) Odpadá jakákoliv péče o čočky

Pokud vás už nebaví každý večer své kontaktní čočky vkládat do pouzdra, oplachovat a čistit v roztoku a ráno je opět z pouzdra vybírat, tak jednoduše zvolte jednodenní kontaktní čočky. Ráno si je nasadíte a večer, když přijdete domů, tak není nic jednoduššího než čočky vyjmout z oka a vyhodit. Nepotřebujete žádné roztoky ani pouzdro.

2) Nebudete přemýšlet, kdy čočky vyměnit za nové

Stále si nemůžete vzpomenout zda již nemáte vaše staré čočky vyměnit za nový pár, nejste si jisti, kdy je třeba otevřít nový nebo vám ještě zbývá několik dnů? Opravdu se nevyplatí riskovat, že čočky budete nosit déle než se doporučuje, ale samozřejmě by byla škoda je vyhazovat dříve než je nutné. S jednodenními čočkami takový problém neřeší.

3) Vaše oči to ocení

Při nošení jednodenních kontaktních čoček se na čočce neukládá tak velké množství nečistot a lipidů jako u čoček určených pro dlouhodobější nošení, čímž se snižuje riziko zavlečení infekce. Ale co je také důležité, tak pocit pohodlí v čistých kontaktních čočkách je jednoznačně vyšší než v znečištěných kontaktních čočkách. Také propustnost kyslíku k rohovce je přes jednodenní čočky vyšší, což redukuje riziko vzniku vaskularizace. Pokud pracujete například hodně s počítačem, nebo se zdržujete dlouhodoběji v klimatizovaném, sušším nebo prašném prostředí, tak mnohdy bývá pocit nepříjemného vyschnutí, dokonce může být pocit, že máte v očích písek. Díky jednodenním čočkám je problém s vysycháním minimální. Celkový dojem z nošení čoček tak bude na mnohem vyšší úrovni.

4) Ztratíte vaši čočku, nic se neděje

Pokud například aktivně sportujete, může se vám stát, že čočka z oka vypadne a vy ji již nenajdete. Musíte si tak otevřít novou čočku a to i přesto, že ztracenou čočku jste měli nasazenou jen několik minut. V případě, že ztratíte čočku jednodenní, tak vás to určitě nebude tolik mrzet.

Po přečtení předchozích řádků jste si řekli, že byste to také rádi zkusili, ale vaše finanční situace vám to nedovolí. To už dnes není až tak úplně pravda, protože za poslední roky ceny jednodenních čoček radikálně poklesly a stále klesají. Také nepotřebujete roztoky a pouzdra, což také není levná záležitost a v neposlední řadě platíte za čočky tehdy, když je opravdu nosíte, protože například měsíční čočky musíte po měsíci vyhodit i přesto, že jste je měli nasazené například jen 15krát. Jednodenní čočky si otevřete pouze tehdy, když víte, že je budete potřebovat.

Nechceme tvrdit že nošení jednodenních čoček tak vyjde levněji než používání měsíčních nebo dvoutýdenních čoček, ale cenové rozdíly již nejsou tak velké jako v minulosti. Také by mělo platit, že na prvním místě je zdraví vašich oči a teprve potom by měly hrát roli finance.