Muž v brýlích pro pányPohodlí, pevnost, komfort, kvalita, nízká hmotnost, nadčasový design a při slunečních brýlích v neposlední řadě kvalita brýlových čoček. To jsou vlastnosti, které by měly mít pánské brýle a to ať už sluneční nebo dioptrické. Muži se při výběru brýlí totiž chovají dost odlišně než ženy. Mají jiné priority a nároky na samotné brýle. Značka a módnost u většiny z nich nejsou tím prvotním kritériem výběru. Samozřejmě, že manželka či přítelkyně jich často krát "přinutí" vybrat si model, který se líbí právě jim, ale podvědomě muži hledají svůj komfort. Určitě se najdou i mezi muži tací, kteří sledují módní trendy, značky a hledají to nejnovější a nejaktuálnější. Takových mužů je u nás zatím menšina.

Tímto výše uvedeným požadavkům se musí přizpůsobit i výrobci a návrháři brýlí a vytvořit takové modely, které osloví většinu mužů. Každý rok se mění i trendy v pánských slunečních brýlích, ale není to až tak razantní jako v případě dámských brýlí.

Klasické brýle

Největší skupinu pánských brýlí stále představují klasické, nepříliš nápadné modely. Muži je kupují na delší dobu, určitě nejsou sezónní záležitostí. Barvy jsou taky klasické, tedy šedé, hnědé, černé a další ne příliš výrazné a výstřední barvy. V případě slunečních brýlí se právě do takových klasičtějších modelů dávají i ty nejkvalitnější skla. V tomto segmentu je obrovské množství výrobců . Zmínit můžeme u nás dobře známé značky jako Rodenstock, Seiko, Davidoff, Menrad, Ray-Ban, Serengeti a množství dalších.

Stále více mužů začíná vyhledávat brýle, které jsou klasičtějšího až mírně futuristického vzhledu. Jsou vyrobeny ze specifických materiálů jako titan, karbon, polyamid a další, které se zvyknou používat například v kosmonautice nebo při automobilových sportech. Tyto materiály se vyznačují velmi vysokou mechanickou odolností, flexibilitou, pevností, vysokým komfortem při nošení a nízkými hmotnostmi. Takové brýle působí nadčasově a nejsou jen na jednu sezónu . Mezi značky, nabízející takové brýle patří Porsche Design, Blac, Lindberg, Charmant a jiné.

Retro brýle

Pánské brýle samozřejmě neobešel ani všudypřítomný retro styl. Tvary 70 - tých a 80 - tých let, masivní, především černé a hnědé plasty si oblíbilo množství celebrit a díky ním se rozšířily po celém světě. Mezi nejznámější značky nabízející retro modely můžeme zařadit Tom Ford, Oliver Peoples, Giorgio Armani, Ray-Ban a mnohé další.

Sportovní brýle

Čím se asi nejvíce liší pánské brýle od dámských je to, že velké množství mužů preferuje brýle sportovního stylu a to i když je nechtějí nosit výhradně pro sportovní aktivity. V kolekcích mnoha značek se dají najít sportovně laděné modely, které není problém si dát i k obleku. Velmi dobrým příkladem je značka Tag Heuer. Takové typy sportovně laděných brýlí jsou více prohnuté, aby co nejlépe kopírovaly zakřivení obličeje, co nejlépe kryly, nejsou příliš velké a jsou vyrobeny z odolných materiálů. V nabídce je mají dále značky jako Prada sport, Oakley, Adidas a samozřejmě jiné.

Extravagantní brýle

Extravagance je také součástí brýlí pro muže. I když u nás není mnoho mužů, kteří by vyhledávali extravagantní modely, v zahraničí je to již zcela běžné, že uvidíte muže s výstředními brýlemi na obličeji. Specifikem takových brýlí jsou častokrát velmi bizardní tvary, výrazné až křiklavé barvy a různé asimetrie. Především francouzské, ale i německé značky se věnují takovému segmentu brýlí. Můžeme zmínit značky jako Alain Mikli nebo Mykita, které můžete najít, i když asi jen ve dvou optikách, i u nás.

Luxusní brýle

Poslední skupinou pánských brýlí je kategorie luxusních a exkluzivních modelů. Především zlato, platina nebo rohovina jsou pro ty muže, kteří rádi ukazují, že na to mají. A kde by to bylo více vidět, jak na očích. U nás určitě není tolik mužů, kteří jsou ochotni za brýle zaplatit několik desítek tisíc korun, ale věřte, že se najdou i tací a není jich zase až tak málo. Pokud k ním patříte i vy, třeba sáhnout po značkách jako například Cartier, Lindberg Precious, Fred.