Slenčna sedí u mořeSvou pokožku už umíte chránit. Teď je třeba začít myslet i na své oči.  Většina z nás už ví, že je důležité chránit svou pokožku před působením UV paprsků. Ošetřujeme se hydratačními krémy s ochranným filtrem a používáme opalovací krémy s vysokým UV faktorem. Věděli jste, že co platí pro pokožku, platí i pro oči? UV záření je pro oči stejně nebezpečné a může mít za následek nejen krátkodobé obtíže, ale i nevratná poškození a oční onemocnění.

Při krátkodobém vystavení UV záření mohou vaše oči vykazovat zvýšenou citlivost provázenou podrážděním, zarudnutím, bolestí, slzením či světloplachostí. Dlouhodobé dopady UV záření jsou bohužel mnohem závažnější.

Více o škodlivém účinku UV záření se dozvíte ZDE.

Kontaktní čočky ACUVUE®, jsou-li nošeny spolu s kvalitními slunečními brýlemi a kloboukem se širokou krempou, poskytují maximální ochranu proti škodlivým UV paprskům a snižují tak riziko nástupu řady potenciálních očních problémů. Při jakékoliv venkovní aktivitě jsou pak vaše oči v bezpečí, ať už jste kdekoliv.

UV záření nevidíme, ale jeho paprsky jsou všude kolem nás.

Vliv prostředí na intenzitu UV záření

Vliv prostředí na intenzitu UV záření1

UV záření rozhodně není problémem pouze letních měsíců, jeho škodlivé účinky nám hrozí po celý rok. Například v zimě může být jeho působení až stonásobně intenzivnější vinou odrazu paprsků od sněhové pokrývky. Většina z nás také netuší, že naše oči jsou ve zdejších zeměpisných šířkách vystaveny UV záření nejvíce v ranních a pozdních odpoledních hodinách, kdy je slunce na obloze relativně nízko. Nikoliv v poledne, kdy se zdá být záření nejintenzivnější.

ACUVUE® jako jediná značka na trhu nabízí kontaktní čočky, které blokují více než 98% UVB a více než 85% UVA paprsků u všech typů čoček.2

Tato intenzivní ochrana, kterou všechny produkty ACUVUE® nabízí, je důležitá i v případě, že nosíte sluneční brýle běžného tvaru a velikosti. Ty poskytují pouze částečnou ochranu. Periferní UV paprsky totiž mohou pronikat do oka ze stran, zdola či shora kolem obrouček a poškodit ho.3 Složka blokující UV záření v čočkách ACUVUE® je zabudována přímo v materiálu čočky. Každodenní nošení kontaktních čoček s UV filtrem znamená také dodatečnou ochranu vašich očí i během oblačných dnů, kdy je nošení slunečních brýlí nevhodné.

Dbejte o zdraví vašich očí a využijte zajímavou akční nabídku na kontaktní čočky ACUVUE®

  • Sleva až 300 Kč při nákupu 2 balení!
  • Slevový kupón na příští nákup!4

Více o akci si dozvíte ZDE.

  1. INTERSUN, The Global UV Project, A Guide and Compendium, Radiation and Environmental Health Unit; Protection of the Human Environment, World Health Organization, Geneva, 2003. http://www.who.int/uv/en/
  2. Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují sluneční brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí.
  3. Kwok LS, Daszynski DC, Kuznetsov VA, Pham T, Ho A, Coroneo MT. Peripheral light-focussing as a potential mechanism for phakic dysphotopsia and lens phototoxicity. Ophthalmic Physiol Opt 2004;24(2):119-29.
  4. Sleva 2x 300,-Kč pro dva po sobě následující nákupy 2 balení kontaktních čoček ACUVUE® OASYS® nebo ACUVUE® OASYS® for ASTIGMATISM; anebo sleva 2x 150-,Kč pro dva po sobě následující nákupy 2 balení ACUVUE® ADVANCE® PLUS™. Každou z uvedených slev je možné čerpat pouze po řádném vyplnění a podpisu slevového kupónu, a to v obou případech v optickém středisku, kde byl uskutečněn první z nákupů. ACUVUE®, ACUVUE® OASYS®, ACUVUE® ADVANCE® PLUS™, HYDRACLEAR® a SEE WHAT COULD BE® jsou ochranné známky JANSSEN PHARMACEUTICA N. V. © Johnson & Johnson Vision Care, divize Johnson & Johnson, s.r.o., 2012.

Napsal: Johnson & Johnson Vision Care