Presbyopie

 • Korekce presbyopie

  Skušební brýleKorekce presbyopie musí být řešena individuálně. Množství akomodace se u každého člověka, ale také u každého oka může lišit. Proto, aby došlo k souhře akomodace a konvergence, je třeba předepisovat nejslabší skla, které jsou snesitelné při dobrém a pohodlném vidění. Při opravě je třeba respektovat pracovní vzdálenost, na kterou musí člověk své vidění přizpůsobit a která je v různých povoláních velmi důležitá.

 • Co je to presbyopie?

  Starší muž čte noviny s brýlemaPresbyopie je porucha způsobena fyziologickým stárnutím nitrooční čočky. Ta postupně snižuje svou plasticitu a elasticitu, zvětšuje a zhutňuje se její jádro, sklerotizují čočkové vlákna, čočce přibývá na objemu a tím dochází k pozvolnému poklesu akomodačního výkonu, který je reverzibilní. I přesto, že sklerotizace začíná už s vytvořením čočky, pozorovat ji můžeme až když úbytek akomodace způsobí problémy při práci do blízka.

 • Multifokální brýlové čočky

  Paní v brýlích čte návod na požití lékůPostupně zjišťujete, že při čtení novin nebo knihy už nemáte dostatečně dlouhé ruce na to, abyste si oddálily text? Nezvládáte navléci nit do jehly nebo máte problém pracovat na počítači? Při čtení vyhledáváte stále více světla a vaše oči jsou stále více unavené?  Bohužel, dostáváte se do věku, kdy nitrooční čočka začíná ztrácet na pružnosti, snižuje se akomodační schopnost a stáváte se presbyopem. Nezoufejte, existuje řešení! - Multifokální brýlové čočky.

 • Oční vady a problémy spojené s refrakčními poruchami

  Optotyp a skušební brýleRefrakční – oční vady jsou provázeny sníženým, nepřesným, nebo zamlženým viděním. Mezi nejčastější patří dalekozrakost (hypermetropie), krátkozrakost (myopie) a astigmatizmus. Specifickou refrakční vadou je presbyopie. Všechny však mají jedno společné – je možné je korigovat nošením dioptrických brýlí, nebo kontaktních čoček.