Dalekozrakost

 • Kde je možná operace krátkozrakosti nebo dalekozrakosti?

  oftum-okoTrpíte krátkozrakostí nebo dalekozrakostí a chtěli byste se tohoto problému zbavit? Tyto dioptrické chyby se často řeší pomocí brýlí nebo kontaktních čoček. V mnoha případech je však možné provést operativní zákrok a nadobro se zbavíte problémům s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí.

 • Rozdělení hypermetropie

  Optotyp so skúšobnými okuliarmiHypermetropii dělíme podle příčiny vzniku, tedy podle původu nebo z hlediska vztahu k emetropii, na osovou a systémovou.

 • Možnosti korekce dalekozrakosti (hyperemtropie)

  Brýle a čočky na korekci dalekozrakostiDalekozrakost můžeme korigovat brýlemi, kontaktními čočkami a v současnosti stále více používanými chirurgickými zákroky, i když stále nedosahují takové velké číslo v porovnání s chirurgickým řešením myopie.

 • Příznaky hypermetropie

  Bolest očíHypermetropické oko má tendenci neustále dokonale akomodovat. Nízký stupeň této poruchy obvykle probíhá v dětském a mladším věku nepozorovaně, a to díky jejich velké akomodační schopnosti. Mají dostatečně velkou akomodační rezervu a svoji poruchu korigují vlastním akomodačním úsilím. Jednoduše řečeno, oko si pomůže samo, aniž bylo nutné použít korekční pomůcku.

 • Co je to dalekozrakost (hypermetropie)?

  Nevidím do blízkaDalekozrakost je refrakční vada, která se projevuje tím, že vzdálené objekty vidíte bez potíží, ale je problém zaostřit na bližší předměty. Paprsky světla dopadající na rohovku vytvářejí ohnisko za sítnicí. Dalekozrakost se jinak nazývá i hypermetropie nebo hyperopie. Způsobuje, že musíte vynaložit zvýšené úsilí jak pro zaostření na dálku, tak především na bližší vzdálenosti. Děti, které jsou dalekozraké můžou mít problémy při čtení.

 • Oční vady a problémy spojené s refrakčními poruchami

  Optotyp a skušební brýleRefrakční – oční vady jsou provázeny sníženým, nepřesným, nebo zamlženým viděním. Mezi nejčastější patří dalekozrakost (hypermetropie), krátkozrakost (myopie) a astigmatizmus. Specifickou refrakční vadou je presbyopie. Všechny však mají jedno společné – je možné je korigovat nošením dioptrických brýlí, nebo kontaktních čoček.