Refrakční chirurgie

 • Laserové operace očí - rozhovor MUDr. Holubová

  MUDR. HolubováOdložit brýle natrvalo je snadnější než kdykoli dřív. Operace očí prakticky dosáhly dokonalosti, díky nejmodernějším technologiím dokáží lékaři během několika minut odstranit většinu očních vad. O nejnovějších trendech hovoří primářka Evropské oční kliniky LEXUM MUDr. Alena Holubová, která patří mezi nejzkušenější české refrakční chirurgy.

 • Refrakční chirurgie

  Operace okaProblémy se zrakem trápí velké množství lidí a především určitá refrakční porucha je nejčastější příčinou zhoršeného vidění. Korekce těchto poruch je v současnosti několik. Použití brýlí nebo kontaktních čoček je již dnes běžnou záležitostí. Ale zkuste si představit, že se věnujete například nějakému aktivnímu a kontaktnímu sportu, tak použití brýlí je v takovém případě skoro nemožné Nejen že vás budou značně omezovat, ale pokud dostanete například úder, tak brýle mohou prasknout a kromě toho, že to může být i nebezpečné, tak vás to bude něco stát.

 • Co je to operace LASEK?

  LASEK je laserový zákrok používaný ke korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu. Je to relativně nová metoda, která kombinuje výhody metody LASIK a metody PRK. Jeho velkou výhodou je to, že se jedná o neinvazivní zákrok bez řezu do rohovkové tkáně a tedy o zákrok technicky jednodušší. Používá se především u lidí, jejichž rohovka je buď příliš tenká, nebo příliš plochá.

 • Excimer laser v oftalmologii

  Označení LASER je akronym z anglického názvu Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation (zesílení světla stimulovanou emisí záření). Světlo (záření) vyzařované laserem je monochromatické (jednobarevné), úzce směrované, koherentní, polarizované a intenzivní.

 • PRK – fotorefrakční keratektomie

  PRK – fotorefrakční keratektomie je laserový zákrok využívaný ke korekci nízké a sřední krátkozrakosti a astigmatismu. V některých speciálních případech může být použitá i ke korekci vyšší krátkozrakosti.