Vyšetření zraku

 • Měření výšky nitroočního tlaku

  th-nitroocni-tlak-mereniSledování nitroočního tlaku hraje velkou roli u pacientů s glaukomem (zeleným zákalem) a jinými očními chorobami ale také jako prevence před vznikem onemocnění. Výška očního tlaku je ovlivňována přítokem a odtokem nitrooční tekutiny. V normálním stavu je produkce a odtok v rovnováze. Při změně této rovnováhy dochází ke strukturálním změnám oka a optického prostředí. Při zvýšení nitroočního tlaku vzniká glaukom (toto onemocnění může vést k trvalé slepotě a proto je velmi důležité přesné měření nitroočního tlaku) a naopak při snížení nitroočního tlaku dochází například k deformaci oční koule.

 • Čtvrthodinka pro zdravé oči

  johnson-15-minutChodíte na pravidelné prohlídky k zubaři? A co váš zrak? Jakou mu věnujete pozornost? Pravidelné oční prohlídky jednou ročně jsou nutné pro zachování dobrého stavu očí a prevenci dalších onemocnění.

 • Dopřejte svojim očím kontrolu každý rok

  johnson-kontrola-kazdy-rokVážíte si svého zdraví? Chodíte pravidelně na zdravotní prohlídky? Dvakrát ročně navštívíte svého zubaře? Necháváte si pravidelně zkontrolovat svůj zrak? Oči nejsou jen oknem do duše, jsou i ukazatelem našeho zdraví – mohou zároveň signalizovat stav celého našeho organismu. Všichni chceme být zdraví a dobře vidět .. pečujeme ale o své oči dostatečně?

 • Chcete dobře vidět po celý život?

  Skušební brýle a optotypAť jste mladší či starší, pravidelné oční vyšetření je velmi důležité pro zdraví vašich očí. Možná vás překvapí, že i pokud nemáte žádné potíže subjektivní potíže, měli byste chodit na pravidelná oční vyšetření. Většině lidí je doporučeno navštěvovat očního specialistu nejméně jednou za rok.

 • Nemoci, které se dají zistit při očním vyšetření

  Vyšetření zrakuVaše oči řeknou o vašem zdraví více než jen o dobrém nebo špatném vidění. Jsou oknem, přes které může lékař posoudit i Váš celkový zdravotní stav. Žádný jiný orgán neumožňuje tak snadné vyšetření stavu vašich žil a tepen jako Vaše oči. Mnohé metabolické poruchy se projevují na cévách, proto jsou oči často klíčové pro jejich včasnou diagnózu. Vaše oči mohou ukázat včasné známky nemocí, které mohou ovlivnit Váš zrak. Proto jsou důležité pravidelné oční vyšetření, i když nemáte problémy se zrakem.

 • Oční vady a problémy spojené s refrakčními poruchami

  Optotyp a skušební brýleRefrakční – oční vady jsou provázeny sníženým, nepřesným, nebo zamlženým viděním. Mezi nejčastější patří dalekozrakost (hypermetropie), krátkozrakost (myopie) a astigmatizmus. Specifickou refrakční vadou je presbyopie. Všechny však mají jedno společné – je možné je korigovat nošením dioptrických brýlí, nebo kontaktních čoček.