johnson-kontrola-kazdy-rokVážíte si svého zdraví? Chodíte pravidelně na zdravotní prohlídky? Dvakrát ročně navštívíte svého zubaře? Necháváte si pravidelně zkontrolovat svůj zrak? Oči nejsou jen oknem do duše, jsou i ukazatelem našeho zdraví – mohou zároveň signalizovat stav celého našeho organismu. Všichni chceme být zdraví a dobře vidět .. pečujeme ale o své oči dostatečně?

Bohužel, z orientačních měření zraku¹ vyplývá smutný fakt, že zhruba čtvrtina české a slovenské populace, která potřebuje korekci zraku, o problému se svým zrakem vlastně vůbec neví nebo ho neřeší. Po konzultaci s odborníkem však téměř každý (98 %) uvedl, že měření zraku za rok podstoupí určitě znovu, protože pochopil důležitost tohoto vyšetření. Potřeba korekce zraku se u řady lidí během času vyvíjí a i v průběhu jediného roku se může výrazně změnit. Kontrolu zraku oční odborníci doporučují minimálně jednou za rok.  A ruku na srdce - kdy jste si nechali zrak vyšetřit naposledy vy?

V dnešní době je náš zrak neustále zatěžován – při práci na počítači, sledování televize nebo třeba za volantem. I zdravé oči se pak snadno unaví. K únavě jsou náchylnější zejména ti, kteří nepoužívají dostatečnou korekci svého zraku. Pokud patříte mezi ně, namáháte své oči mnohem více. S plnou korekcí zraku – ať už pomocí brýlí nebo kontakních čoček – můžete předejít únavě očí nebo například bolestem hlavy – ty jsou často důsledkem nekorigované zrakové vady.

Řada lidí odmítá nosit brýle a nemá dostatek informací o možnosti kontaktních čoček. Moderní kontaktní čočky jsou pohodlné na nošení a při správném dodržování hygienických zásad a zásad výměny a péče o ně, jsou zdravou alternativou korekce zraku. Vyzkoušejte je nyní ve výjimečné nabídce startovacího balíčku ACUVUE® pro první vyzkoušení. Podrobnosti se dozvíte v konkrétních optikách nebo aplikačních střediscích, jejichž seznam je k dispozici ZDE.

Pravidelné kontroly u očního specialisty, plná korekce zraku pomocí brýlí či kvalitních kontaktních čoček, to vše by mělo být nedílnou součástí zdravého aktivního života každého z nás. Vždyť svoje oči používáte každý den – dopřejte jim kontrolu každý rok!

1 JJVC data 2011, 2012. V dotazníkovém šetření bylo zahrnuto 428 zaměstnanců firem v Česku a na Slovensku, různého pracovního zařazení, manažeři, manuální i administrativní pracovníci ve věku od 18 do 60 let.

ACUVUE® a Eye Health Advisor® jsou registrované ochranné známky společnosti JANSSEN PHARMACEUTICA N.V. © Johnson & Johnson Vision Care, divize Johnson & Johnson, s.r.o., 2012.

Napsal: Johnson & Johnson Vision Care