Nošení kontaktních čoček

 • Riziká nošení barevných kontaktních čoček

  Zavřené okoPři koupi barevných kontaktních čoček by ste měli vždy zvážit rizika a problémy, které můžou při nošení barevných kontaktních čoček vzniknout. Barva, která je používána v těchto typech čoček, je vlastně chemická látka, která se může postupně uvolňovat a může způsobit zarudnutí oka nebo v horším případě alergické reakce. Také snižuje propustnost pro kyslík a tím dochází k snížené výživě rohovky.

 • Kontaktní čočky a kosmetika – dodržujete všechna pravidla?

  Líčení s kontaktními čočkamiPrůzkumy ukazují, že až 78% žen, které nosí kontaktní čočky, alespoň jednou denně používají make-up.*  Patříte mezi ně? A znáte pravidla správného líčení? Víte, jaké přípravky používat a čemu je dobré se vyhnout?  Pokud si neumíte svůj den představit bez řasenky, očních linek a laku na vlasy, pak je následující článek určen právě pro vás.

 • Dovolená s kontaktními čočkami

  Muž a žena na dovolené s kontaktními čočkamiChystáte se na dovolenou a nosíte brýle? Přibalte si s sebou kontaktní čočky! Nošení kontaktních čoček v létě přináší řadu výhod. Oproti klasickým brýlím vám kontaktní čočky poskytnou přesnou zrakovou korekci v celém zorném poli. Můžete je také libovolně kombinovat se slunečními brýlemi, aniž byste museli kupovat tónovanou variantu dioptrických skel. Především při letních sportech, dovádění na pláži a dovolené oceníte výhody, které kontaktní čočky poskytují.

 • Jak vybrat ty správné kontaktní čočky pro práci u počítače

  Unávná a nepříjemná práce při počítačiŘada z nás tráví u počítače a televize denně několik hodin. A před obrazovkou začínají být naše oči často unavené. A to především kvůli nedostatečnému zvlhčování povrchu očí mrkáním, které při této činnosti není tak časté. Nositelé kontaktních čoček mohou tuto únavu vnímat intenzivněji, a proto je dobré se už při výběru čoček orientovat na takové, které rizika nepříjemných pocitů při práci s počítačem rovnou odstraní či minimalizují.

 • Zimní dovolená? Jedině v kontaktních čočkách

  LyžařPokud nosíte brýle a patříte k milovníkům zimních sportů, uvítáte možnost sportovat s kontaktními čočkami. Především u sportů jako lyžování nebo snowboard, kdy je třeba nosit lyžařské brýle, jsou kontaktní čočky skvělým řešením.

 • Lze přespávat v kontaktních čočkách?

  Muž spí v kontaktních čočkáchNosíte kontaktní čočky? A stalo se vám někdy, že jste si v nich během dne zdřímli nebo v nich dokonce přes noc usnuli? Nejste sami. Ze Studie zabývající se používáním kontaktních čoček a návyky při jejich nošení1 vyplývá, že v kontaktních čočkách vědomě spí nebo si s nimi zdřímne 46 % uživatelů. Jedná se tedy téměř o každého druhého nositele kontaktních čoček. Pokud by uživatel přespával v čočkách, které k tomuto účelu vhodné nejsou, vystavuje se riziku vzniku oční infekce, zánětů či očních nemocí. V současné době již existují díky vyspělým technologiím kontaktní čočky určené pro nepřetržité nošení, ve kterých lze bez obav spát.

 • Chraňte svou pokožku, chraňte své oči

  Slenčna sedí u mořeSvou pokožku už umíte chránit. Teď je třeba začít myslet i na své oči.  Většina z nás už ví, že je důležité chránit svou pokožku před působením UV paprsků. Ošetřujeme se hydratačními krémy s ochranným filtrem a používáme opalovací krémy s vysokým UV faktorem. Věděli jste, že co platí pro pokožku, platí i pro oči? UV záření je pro oči stejně nebezpečné a může mít za následek nejen krátkodobé obtíže, ale i nevratná poškození a oční onemocnění.

 • Alergie a jednodenní kontaktní čočky

  Sportovkyne s kontaktními čočkamiOční alergie nemusí nutně znamenat, že musíte přestat nosit kontaktní čočky. Kontaktní čočky mohou v mnoha případech nosit i alergici, a to dokonce i během své pylové sezony. Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel.

 • Kontaktní čočky a alergie

  Kontaktní čočka a okoV hlavní sezóně alergií se někteří nositelé kontaktních čoček vrací k používání brýlí. Jaký bývá důvod? Začínají je nadměrně svědit oči, pálit a řezat. Připadá jim, jako by měli neustále v oku cizího těleso -  například písek či prach. Přitom stačí dodržovat základní hygienická pravidla a kontaktní čočky můžete bez problému nosit téměř bez přestání po celý rok.

 • Chraňte své oči před rozmary zimního počasí – vyzbrojte se kontaktními čočkami

  Kontaktní čočky AcuvueZima dokáže být skutečně krutá. Nejde jen o nízké teploty, ale také o štípavý vítr a o sněhové částečky, které s sebou přináší a které našim očím dokáží pěkně zatopit. K ochraně svých očí můžete použít brýle, avšak jsou tu určitá „ale.“ Tím hlavním je všem dobře známé zamlžování brýlí, ke kterému nejčastěji dochází, přijdeme-li zvenku do místnosti, kde je o poznání vyšší teplota. Kromě toho - patříte-li mezi vyznavače zimních sportů, již víte, že zamlžené brýle na sjezdovce představují skutečný problém. Ve hře tedy zůstávají kontaktní čočky. Zimní počasí však přináší různé klimatické extrémy, takže i kontaktním čočkám je vhodné věnovat zvýšenou pozornost a péči s cílem eliminovat některé komplikace, které jejich nošení mohou doprovázet.

 • Kontaktní čočky a maličkosti, které nám mohou změnit život k lepšímu

  Dívska s lišáckým úsměvemAť už potřebujete korekci zraku od dětství nebo se vám zrak zhoršil až později a nosíte nyní brýle, určitě už jste zažili řadu situací, v nichž jste na své brýle nebyli příliš hrdí, kdy vám překážely a omezovaly vás. Zkrátka – určitě jste na své brýle alespoň párkrát nadávali a možná jste i litovali, že špatně vidíte zrovna vy. A přitom stačí tak málo k tomu, abyste mohli žít naplno, věnovat se všemu, co vás baví, a nebyli jste omezováni - kontaktní čočky.

 • Kontaktní čočky s UV filtrem jako ochrana vašich očí?

  Žena s kontaktními čočkami na slunciChystáte se na dovolenou? Například k moři? Intenzita UV záření se výrazně zvyšuje z takových ploch jako voda, sníh či písek. Suchý plážový písek může odrazit až 15 - 20% a mořská voda až 10 - 30% UV záření. A věděli jste, že do hloubky půl metru pod vodou se dostává až 40% UV záření dopadajícího na vodní hladinu?

 • Neexperimentujte s expirací kontaktních čoček

  Dívka s expirovanými kontaktními čočkami? :)Potraviny a stejně tak všechny další výrobky organického původu mají stanovenou dobu expirace. Expirace značí časové období, po které lze tyto přípravky bez obav používat. Proto je doba expirace povinným údajem, který musí být vždy vyznačen na obalu daného produktu. Po překročení expirační lhůty (za předpokladu, že nebudete tento fakt brát na zřetel a budete výrobek užívat i nadále) se mohou dostavit drobné a později i závažné zdravotní komplikace.

 • JARO JE TADY – sezóna alergií!

  Slečná má alergii a možná i jednodenní kontaktní čočkyPokud trpíte alergií a jste zvyklí nosit kontaktní čočky, může Vás to právě ve vrcholném období alergií limitovat. Na jaře řada z nás vyráží do kvetoucí přírody, na vycházky, na kolo, horské túry. A možná právě při těchto příležitostech máte v období alergií pocit, že musíte kontaktní čočky vysadit i když je jinak nosíte běžně. Právě pro Vás mohou být řešením jednodenní čočky. Poraďte se s některým z očních odborníků o tom, jestli by jednodenní čočky pomohly Váš problém řešit.

 • Pečujeme o kontaktní čočky

  Pouzdro, pinzeta a kontaktní čočkaKontaktní čočky dnes nosí skoro každý. Prakticky všichni uživatelé kontaktních čoček kdysi dávno prošli krátkým zaškolením u svého oblíbeného optometristy. Učili se čočky nasazovat a vyndávat je pod dohledem odborníka. Mnohdy je tomuto nácviku věnována až příliš velká pozornost. A často se tak zapomíná, že velice důležitá je také samotná péče o kontaktní čočky. Pojďme si spolu zrekapitulovat ty nejdůležitější zásady týkající se čištění a péče o čočky.

 • Suché prostředí očím a kontaktním čočkám nesvědčí

  okoModerní prostředí a způsob života, jaký vedeme, dává našemu tělu čím dál více „zabrat“. Pracujeme v centrálně vytápěných a klimatizovaných kancelářích, jezdíme vytápěnými a klimatizovanými auty, nakupujeme ve vytápěných a klimatizovaných obchodech. Většinu roku trávíme v prostředí náročném pro náš organismus – od podzimu do jara ve vytápěných prostorách a v létě jsme si zvykli využívat klimatizaci. Upravování okolní teploty má na nás velký vliv - nejen kvůli teplotním rozdílům venku a uvnitř. Málokdo si uvědomuje, že klimatizací a centrálním topením výrazně snižujeme vlhkost vzduchu až na polovinu, čímž trpí nejen náš dýchací systém a pokožka, která se rychleji vysušuje, ale také oči, které jsou také náchylnější k pocitu suchosti a nepohodlí.

 • Zaostřeno na příslušenství ke kontaktním čočkám

  Roztok a pouzdro pro kontaktní čočkyUsnadněte si život! Používejte příslušenství ke kontaktním čočkám, které vám zajistí hygieničtější manipulaci s kontaktními čočkami. Jedná se o nástroje, jenž vám umožní pohodlné skladování čoček. Postarají se o snadnější nasazování čoček na oko a o jejich desinfekci. Mezi příslušenství lze zařadit kosmetiku, která pomáhá s odstraňováním nečistot z oblasti rukou, antibakteriální gely na ruce a na oči, oční kapky a mnohé další doplňky. Pojďme si představit ty nejpoužívanější pomocníky.

 • Překáží vám brýle v zimě?

  Zimní mužČasto se mnoho uživatelů brýlí rozhořčuje nad tím, jak je nošení brýlí v zimě nepohodlné. Často se zamlžují při přechodu ze zimy do tepla a naopak, díky studenému větru jim častěji slzí oči. Brýle jim také vadí při lyžování. Také vás zajímá, jak se podobných peripetií zbavit? Řešení je velice jednoduché. Postačí vám k tomu jeden pár kontaktních čoček.

 • Pálí vás oči při nošení kontaktních čoček?

  Zrkza s kontaktními čočkamiVýrobci kontaktních čoček se dnes zaměřují především na zlepšení přilnavosti čoček k oku. Vaše oči tak často ani nepoznají, že se na jejich povrchu nachází nějaký cizorodý předmět. Můžete je tak můžete pohodlně  nosit po celý  den bez toho, že byste je na oku cítily. Občas se ale některým z nás přihodí,  že se po nasazení čočky na oko dostaví nepříjemné pálení v očích. Zajímá vás, co je možnou příčinou tohoto jevu?

 • Ochrana proti UV záření s kontaktními čočkami

  Žena na pláži s čočkami čte knihuUV paprsky, které se odráží od dlažby, trávy, sněhu, písku nebo vody, mohou pronikat po stranách vašich slunečních brýlí (pokud ovšem nenosíte sluneční brýle s těsně přiléhavými stranicemi).