Jak vybrat kontaktní čočky

 • Dovolená s kontaktními čočkami

  Muž a žena na dovolené s kontaktními čočkamiChystáte se na dovolenou a nosíte brýle? Přibalte si s sebou kontaktní čočky! Nošení kontaktních čoček v létě přináší řadu výhod. Oproti klasickým brýlím vám kontaktní čočky poskytnou přesnou zrakovou korekci v celém zorném poli. Můžete je také libovolně kombinovat se slunečními brýlemi, aniž byste museli kupovat tónovanou variantu dioptrických skel. Především při letních sportech, dovádění na pláži a dovolené oceníte výhody, které kontaktní čočky poskytují.

 • Jak vybrat ty správné kontaktní čočky pro práci u počítače

  Unávná a nepříjemná práce při počítačiŘada z nás tráví u počítače a televize denně několik hodin. A před obrazovkou začínají být naše oči často unavené. A to především kvůli nedostatečnému zvlhčování povrchu očí mrkáním, které při této činnosti není tak časté. Nositelé kontaktních čoček mohou tuto únavu vnímat intenzivněji, a proto je dobré se už při výběru čoček orientovat na takové, které rizika nepříjemných pocitů při práci s počítačem rovnou odstraní či minimalizují.

 • Lze přespávat v kontaktních čočkách?

  Muž spí v kontaktních čočkáchNosíte kontaktní čočky? A stalo se vám někdy, že jste si v nich během dne zdřímli nebo v nich dokonce přes noc usnuli? Nejste sami. Ze Studie zabývající se používáním kontaktních čoček a návyky při jejich nošení1 vyplývá, že v kontaktních čočkách vědomě spí nebo si s nimi zdřímne 46 % uživatelů. Jedná se tedy téměř o každého druhého nositele kontaktních čoček. Pokud by uživatel přespával v čočkách, které k tomuto účelu vhodné nejsou, vystavuje se riziku vzniku oční infekce, zánětů či očních nemocí. V současné době již existují díky vyspělým technologiím kontaktní čočky určené pro nepřetržité nošení, ve kterých lze bez obav spát.

 • Alergie a jednodenní kontaktní čočky

  Sportovkyne s kontaktními čočkamiOční alergie nemusí nutně znamenat, že musíte přestat nosit kontaktní čočky. Kontaktní čočky mohou v mnoha případech nosit i alergici, a to dokonce i během své pylové sezony. Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel.

 • Chraňte své oči před rozmary zimního počasí – vyzbrojte se kontaktními čočkami

  Kontaktní čočky AcuvueZima dokáže být skutečně krutá. Nejde jen o nízké teploty, ale také o štípavý vítr a o sněhové částečky, které s sebou přináší a které našim očím dokáží pěkně zatopit. K ochraně svých očí můžete použít brýle, avšak jsou tu určitá „ale.“ Tím hlavním je všem dobře známé zamlžování brýlí, ke kterému nejčastěji dochází, přijdeme-li zvenku do místnosti, kde je o poznání vyšší teplota. Kromě toho - patříte-li mezi vyznavače zimních sportů, již víte, že zamlžené brýle na sjezdovce představují skutečný problém. Ve hře tedy zůstávají kontaktní čočky. Zimní počasí však přináší různé klimatické extrémy, takže i kontaktním čočkám je vhodné věnovat zvýšenou pozornost a péči s cílem eliminovat některé komplikace, které jejich nošení mohou doprovázet.

 • JARO JE TADY – sezóna alergií!

  Slečná má alergii a možná i jednodenní kontaktní čočkyPokud trpíte alergií a jste zvyklí nosit kontaktní čočky, může Vás to právě ve vrcholném období alergií limitovat. Na jaře řada z nás vyráží do kvetoucí přírody, na vycházky, na kolo, horské túry. A možná právě při těchto příležitostech máte v období alergií pocit, že musíte kontaktní čočky vysadit i když je jinak nosíte běžně. Právě pro Vás mohou být řešením jednodenní čočky. Poraďte se s některým z očních odborníků o tom, jestli by jednodenní čočky pomohly Váš problém řešit.

 • Koupání v kontaktních čočkách

  Slečna se baví ve voděMohu se koupat s kontaktními čočkami? Ano, ale při dodržení správných zásad. Jaké jsou rizika při koupání? Při kontaktu oka s vodou hrozí vznik infekce, nebo v extrémním případě vyplavení čočky z oka.

 • Jak vybrat barevné kontaktní čočky?

  Crazy barevné čočkyV České republice je stále výraznější trend módních barevných čoček. Už jste nad nimi také přemýšleli? Líbí se vám, ale nevíte podle čeho si takové čočky vybrat? Jakou barvu a jaké čočky. To jsou základní otázky se kterými si zejména před prvním nákupem lámeme hlavu. Čím se tedy při vybírání řídit? Hlavně bychom si měli rozmyslet z jakého důvodu chceme barevné čočky koupit, pro jakou příležitost a s tím související, jak výrazný efekt hledáme.

 • Které kontaktní čočky jsou pro mě nejlepší?

  Pouzdro a kontaktní čočkyTo jaké kontaktní čočky jsou nejlepší právě pro vás závisí na mnoha faktorech. Je to například závislé na tom, v jakém prostředí se nejčastěji pohybujete, jakou máte práci, jak často kontaktní čočky nosíte, jakou refrakční poruchu potřebujete korigovat a ještě mnoho dalších věcí ovlivňuje výběr vhodné kontaktní čočky.

 • Jaké kontaktní čočky zvolit pro sport?

  Plážový futbal s kontaktními čočkamiStále více lidí tráví svůj volný čas sportováním na nejrůznějších úrovních od čistě rekreačních až po vrcholové. Rovněž se zvyšuje počet skutečně profesionálních sportovců. Na všech úrovních se zvyšuje fyzické i psychické zatížení. Při honbě za překonáním rekordů a soupeře se zlepšují a zintenzivňují tréninkové metody, které kladou větší nároky na dobrou kondici a dokonalý stav celého organismu.