Barevné kontaktní čočky

 • Riziká nošení barevných kontaktních čoček

  Zavřené okoPři koupi barevných kontaktních čoček by ste měli vždy zvážit rizika a problémy, které můžou při nošení barevných kontaktních čoček vzniknout. Barva, která je používána v těchto typech čoček, je vlastně chemická látka, která se může postupně uvolňovat a může způsobit zarudnutí oka nebo v horším případě alergické reakce. Také snižuje propustnost pro kyslík a tím dochází k snížené výživě rohovky.

 • Typy barevných kontaktních čoček

  Zelená barevná kontaktní čočkaBarevné kontaktní čočky se dělí na krycí a tónovací. Rozlišují se podle toho, do jaké míry jsou schopny změnit přirozenou barvu oka.

 • Nemůže barvivo barevných kontaktních čoček způsobit jejich toxicitu?

  Barevná kontaktní čočka v okuBylo uděláno již několik studií, v nichž se zjišťovala případná toxicita měkkých kontaktních čoček, které jsou vyráběny z materiálu zvaného HEMA, a to v různých fázích polymerace. Všechny studie potvrdily nezávadnost tohoto materiálu. Vzhledem k tomu, že barevné kontaktní čočky vyvolaly podezření, že změněné chemické složení materiálu by přidáním barviv mohlo být příčinou nesnášenlivosti kontaktních čoček, byly čočky podrobeny laboratorním testům.

 • Jak vybrat barevné kontaktní čočky?

  Crazy barevné čočkyV České republice je stále výraznější trend módních barevných čoček. Už jste nad nimi také přemýšleli? Líbí se vám, ale nevíte podle čeho si takové čočky vybrat? Jakou barvu a jaké čočky. To jsou základní otázky se kterými si zejména před prvním nákupem lámeme hlavu. Čím se tedy při vybírání řídit? Hlavně bychom si měli rozmyslet z jakého důvodu chceme barevné čočky koupit, pro jakou příležitost a s tím související, jak výrazný efekt hledáme.

 • Rozdělení berevných kontaktních čoček

  Rôzne typy barevních kontaktních čočekChcete překvapit svého partnera nebo přítele novým vzhledem? Chcete na určitou dobu změnit svůj vzhled, nebo jdete na nějakou párty a rádi byste zaujali? Nebo jen prostě chcete změnit barvu vašich očí? V dnešní době již existuje jednoduché řešení a tím jsou barevné kontaktní čočky.