Crazy barevné čočkyV České republice je stále výraznější trend módních barevných čoček. Už jste nad nimi také přemýšleli? Líbí se vám, ale nevíte podle čeho si takové čočky vybrat? Jakou barvu a jaké čočky. To jsou základní otázky se kterými si zejména před prvním nákupem lámeme hlavu. Čím se tedy při vybírání řídit? Hlavně bychom si měli rozmyslet z jakého důvodu chceme barevné čočky koupit, pro jakou příležitost a s tím související, jak výrazný efekt hledáme.

Nastíníme si tedy základní možnosti.

Chci aby si lidé hned všimli mých „nových očí“. Pokud jste dostatečně sebevědomí, rádi centrem pozornosti, nebo potřebujete čočky na párty, jsou pro Vás ideální výrazné čočky s viditelným efektem.

 • Máte světlou pleť a světlé vlasy? Zkuste výrazné barvy – fialová, tmavě zelená, nebo třeba sytě černá určitě splní svůj účel.
 • Naopak, pokud jste spíše tmavší typ, jděte do světlých barev – světle modrá, oříškově hnědá a podobné pro Vás budou ty pravé.
 • Popřemýšlejte o netypických vzorech – nemusí se jednat rovnou o crazy čočky, k dostání jsou i elegantnější vzory.
 • Používáte oční makeup? Vyberte si kontrastní barvu čoček.
 • Chcete ještě extravagantnější oči? Podívejte se po větších průměrech.

Chci aby lidé přemýšleli, co je na mě jiného. Jste stydlivější, konzervativní, nebo jen chcete přirozený vzhled? Vhodná bude pouze jemná změna. Níže najdete několik typů jak jí jednoduše docílit.

 • Nejméně radikální možností jsou zvětšující čočky (někdy také označovány jako big eye čočky) ve stejné barvě jako oči.
 • Pokud chcete mírně změnit barvu a máte modré očo, doporučují se čočky zelené, nebo šedé.
 • Šedé čočky se v podstatě hodí téměř pro každého – velice decentní změna. Obdobné je to se světle modrými, ty ale nemusí vypadat dobře na tmavě hnědým očích. Velice záleží na druhu.

Chci šokovat. Chcete provokativní vizáž na divokou party? S crazy čočkami nemůžete šlápnout vedle.

 • Crazy čočky se hodí především jako doplněk ke kostýmům, do divadelních představení, pro cosplay.
 • V dnešní době je již opravdu velký výběr a můžete najít čočky znázorňující kočičí oči, přes smailíky až po zombie čočky.
 • Crazy čočky jsou také o něco dražší než ostatní barevné čočky a většinou se vyrábí pouze nedioptrické.

Pokrok ve výrobě barevných čoček

Výrobci kontaktních čoček se stále snaží, aby čočky vypadaly, co možná nejpřirozeněji. Jednou z oblíbených metod je používání vícebarevných podkladů. Takové čočky často na obrázku vypadají dost uměle, ovšem nasazeny patří k nejpřesvědčivějším.

Co bychom si při výběru měli uvědomit? Výsledná barva je vždy závislá na Vaší přirozené barvě oka – zejména jeho tmavosti, či světlosti. Proto i tuto skutečnost berte při výběru v úvahu.

Nezapomentě. Barevné kontaktní čočky mají tu výhodu, že je můžete kdykoliv, za pár korun, vyměnit za jinou barvu. Většina lidí má několik druhů, které střídají v závislosti na příležitosti a celkové náladě.

Napsal: Barevnéčočky.eu