Muž a žena na dovolené s kontaktními čočkamiChystáte se na dovolenou a nosíte brýle? Přibalte si s sebou kontaktní čočky! Nošení kontaktních čoček v létě přináší řadu výhod. Oproti klasickým brýlím vám kontaktní čočky poskytnou přesnou zrakovou korekci v celém zorném poli. Můžete je také libovolně kombinovat se slunečními brýlemi, aniž byste museli kupovat tónovanou variantu dioptrických skel. Především při letních sportech, dovádění na pláži a dovolené oceníte výhody, které kontaktní čočky poskytují.

Kontaktní čočky a plavání

Voda, především ta v přírodních nádržích nebo v bazénech, často obsahuje bakterie, které zvyšují riziko nežádoucích usazenin na čočce. Jednorázové čočky jsou právě proto tento typ sportovních aktivit ideální. Můžete s nimi bez obav plavat, při potápění však raději používejte potápěčské brýle, aby se čočka z oka nevyplavila. Nemusíte se také zdržovat s čištěním čoček, které může být například při stanování dost nepohodlné. Každý den si zkrátka vezmete nový pár čoček, který na konci dne vyjmete a vyhodíte.

Jaké jednodenní čočky vybrat?

Kontaktní čočky Dailies Aquacomfort plusVýběr značek je široký. Důležitým kritériem při výběru čočky by mělo být pohodlí, které vám poskytnou čočky se zvlhčujícími složkami. Oceníte je při cestě letadlem, pobytu v klimatizovaných prostorách nebo v prašném prostředí. Značkové kontaktní čočky DAILIES® AquaComfort® Plus jsou zvlhčovány s každým mrknutím oka. A víte, že průměrně mrknete až 14 000 krát za den? Celodenní pohodlí je tak zajištěno.

Tip: Vyzkoušejte kontaktní čočky DAILIES® ZDARMA. Více informací ZDE.

Poznejte výhody jednodenních kontaktních čoček...

  • O jednodenní kontaktní čočky není třeba pečovat. Ráno je nasadíte a večer jednoduše vyhodíte.
  • Při používání kontaktních čoček na jejich povrchu mohou vznikat usazeniny, které se musí každý den pečlivě očistit. Tuto starost nemáte s jednodenními čočkami, protože každý den vkládáte do oka novou sterilní čočku.
  • Jednodenní kontaktní čočky jsou podstatně tenčí než čočky vícedenní, proto je v oku opravdu skoro necítíte.
  • Jednodenní kontaktní čočky jsou pro vás ekonomicky výhodné, pokud je chcete střídat s brýlemi a nenosit je každý den.
  • Jednodenní kontaktní čočky jsou dostupné také ve variantě pro korekci astigmatismu a presbyopie.
  • Jednodenní kontaktní čočky existují i v barevných verzích bez dioptrií.