alcon-vernostni-programNosíte kontaktní čočky pravidelně a zajímá Vás, jak ušetřit? V řadě očních optik i u očních lékařů se můžete setkat s věrnostním programem, který Vám přinese cenové zvýhodnění na kontaktní čočky a zahrnuje také pravidelná oční vyšetření.

V rámci celoročního programu Vám oční specialista pravidelně kontroluje zrak a Vy můžete získat až 3 měsíce nošení zdarma! Ušetříte tak peníze i starost o Vaše oči.

Někteří nositelé kontaktních čoček se snaží ušetřit nákupem neznačkových kontaktních čoček na internetu nebo  nošením čoček delší dobu, než je doporučeno výrobcem.  „Nepřipouští si rizika očních infekcí a onemocnění, která v souvislosti s nekvalitními výrobky a nedostatečnou péčí mohou vzniknout,“ uvádí optometrista Bc. Petr Vykypěl.  „Problém se neprojeví ihned, proto nositel často ve svém nezodpovědném přístupu pokračuje. Až v momentě, kdy už je stav očí závažný, vyhledává odborníka.“

Řada očních specialistů se snaží těmto komplikacím předejít a nabízí svým zákazníkům věrnostní program, v rámci kterého uživatel čoček absolvuje pravidelná oční vyšetření a kupuje kontaktní čočky za zvýhodněnou cenu. Program Kompletní roční péče kontaktních čoček AIR OPTIX® nabízí výrazné cenové zvýhodnění pro uživatele měsíčních kontaktních čoček.  Při zakoupení 3 balení kontaktních čoček v průběhu roku získává uživatel zdarma 4. balení obsahující 3 páry čoček. Prakticky to znamená, že 3 měsíce nošení v roce Vás nic nestojí. U očního specialisty absolvujete dvakrát do roka pravidelnou kontrolu a máte tak jistotu, že jsou Vaše oči pod odborným dohledem.

Vyšetření zrakuZejména při nošení kontaktních čoček by měla být pravidelné vyšetření zraku u očního specialisty samozřejmostí.  Kontaktolog (tedy odborník, který aplikuje kontaktní čočky) při první návštěvě provede kontrolu zraku a doporučí kontaktní čočky v závislosti na stavu očí a potřebách uživatele. Pomocí speciálních přístrojů se ujistí, že vybrané kontaktní čočka správně sedí na oku a že je korekce vhodně zvolená. Naučí nového uživatele čočky nasadit a vyjmout a ukáže mu správný postup čištění čoček, které je pro zdravé nošení čoček velmi důležité. V průběhu dalších pravidelných návštěv pak kontroluje, zda se nezměnil stav očí a zda zvolené kontaktní čočky stále uživateli vyhovují.

Šetřit se musí chytře a je důležité mít na paměti především naše zdraví. Pro bezpečné nošení kontaktních čoček je důležitá pravidelná návštěva očního specialisty, pravidelná výměna čoček dle doby uváděné výrobcem a správný postup čištění čoček, který Vás naučí právě oční specialista.  Pokud se zapojíte do věrnostního programu, získáte výhody komplexní odborné péče i výhodnou cenu na kontaktní čočky. Zda Váš oční specialista poskytuje věrnostní Program kompletní roční péče, si můžete ověřit na www.mapaspecialistu.cz.