Dívska s lišáckým úsměvemAť už potřebujete korekci zraku od dětství nebo se vám zrak zhoršil až později a nosíte nyní brýle, určitě už jste zažili řadu situací, v nichž jste na své brýle nebyli příliš hrdí, kdy vám překážely a omezovaly vás. Zkrátka – určitě jste na své brýle alespoň párkrát nadávali a možná jste i litovali, že špatně vidíte zrovna vy. A přitom stačí tak málo k tomu, abyste mohli žít naplno, věnovat se všemu, co vás baví, a nebyli jste omezováni - kontaktní čočky.

Řada lidí s korekcí zraku kontaktní čočky podvědomě odmítá, mají strach z nasazování a sundavání čoček, z podráždění očí, nebo zkrátka nevědí, co od kontatkních čoček mají čekat. Říkají si zkrátka, že kontaktní čočky nejsou zrovna pro ně. Přesvědčte se ze zkušeností několika málo z řady těch, kterým kontaktní čočky pozitivně změnily život.

Milada Samcová od dětství nosí brýle. Změnu, která ji potkala poté, co začala nosit kontaktní čočky, popisuje následovně: „Vzala jsem si do práce poprvé čočky. Kolegyně si hned všimla, že jsem namalovaná. Ale já se maluji každý den už spoustu let. Brýle mi oči zmenšovaly a nikdo si mého nalíčení nevšímal. A ten den jsem poprvé v životě slyšela od nějakého mužského, že mi to sluší. Takže s čočkami vzhůru za krásou, mládím a vyšším sebevědomím,“ vzkazuje Milada Samcová všem, kteří ještě váhají, zda nosit čočky.

Šťastná rodinkaAlena Mlodziková je maminkou dvou krásných dětí. Jenže bohužel, po každém porodu se jí zhoršil zrak o 3,5 dioptrií, takže nyní má na každém oku 7 dioptrií. „Nemohla jsem si na brýle zvyknout. Ke všemu jsem měla takzvané cylindry, které jsem nesnášela. Točila se mi hlava, bylo mi, jako kdybych měla klapky na očích.“ Život s brýlemi byl pro ni složitý, navíc malé děti měly o brýle ´příliš velký zájem´. Oční lékařka jí proto doporučila vyzkoušet kontaktní čočky. „Jsou pro mne vysvobozením,“ popisuje radikální změnu k lepšímu Alena Mlodziková a dodává: „Rychle jsem si na ně zvykla. Mohu dělat cokoli bez omezení.“

Podobně i Petra Kozinová je ráda, že už jí brýle nepřekážejí při každodenních hrách s malým synem: „Není lepší pocit než se pomazlit s malým synkem jako Eskymáci – nos na nos.“ Jenže brýle syna lákaly, často je rychle popadl a shodil z obličeje na zem. Pak začala Petra používat kontaktní čočky a říká: „S čočkami jsem synovi mnohem blíž.“

Jak vidíte, stačí se jen odhodlat a vydat se k očnímu lékaři či k odborníkům do oční optiky. Po speciálním vyšetření zjistíte, jaké čočky jsou pro vás vhodné a oční specialista - kontaktolog vás naučí, jak je nasazovat a snímat, jak se o ně starat a udržovat je čisté. Dnešní kontaktní čočky jsou vyráběné z moderních prodyšných materiálů, jsou měkké a nedráždí oči.

Značka ACUVUE® nabízí kontaktní čočky pro téměř všechny druhy korekce, navíc si vybrat buď vícedenní, nebo jednodenní kontaktní čočky. Zapomeňte na zbytečné obavy a vyzkoušejte zdarma kontaktní čočky ještě dnes! Na webových stránkách www.acuvue.cz si můžete stáhnout poukázku na zkušební čočky zdarma.

Napsal: Johnson & Johnson Vision Care