Roztok a pouzdro pro kontaktní čočkyUsnadněte si život! Používejte příslušenství ke kontaktním čočkám, které vám zajistí hygieničtější manipulaci s kontaktními čočkami. Jedná se o nástroje, jenž vám umožní pohodlné skladování čoček. Postarají se o snadnější nasazování čoček na oko a o jejich desinfekci. Mezi příslušenství lze zařadit kosmetiku, která pomáhá s odstraňováním nečistot z oblasti rukou, antibakteriální gely na ruce a na oči, oční kapky a mnohé další doplňky. Pojďme si představit ty nejpoužívanější pomocníky.

Desinfekční roztoky a gely

Desinfekční roztoky pro kontaktní čočkyBez roztoku se neobejdete! Roztoky se používají k čištění, desinfekci, oplachování, uchovávání a zvlhčování kontaktní čočky. Liší se jak objemem, tak zaměřením na určitý typ čoček. Setkáte se lahvičkami o objemu 60, 100, 250 nebo 360 ml. Některé roztoky se hodí k péči o měkké, jiné zase pro tvrdé kontaktní čočky. Při desinfekci nezapomínejte na ruce, které jsou původcem mnohých nečistot. Pro čištění rukou před aplikací čoček můžete použít třeba desinfekční gel EYEYE Sanilon.

Pouzdra na kontaktní čočky

Pouzdra pro kontaktní čočkyNezapomeňte na stylové pouzdro! Pouzdra se používají k uskladnění kontaktních čoček. Nemusí ale sloužit pouze k úschově. Pouzdra mohou být vybavena zrcátkem. Často disponují i barevným rozlišením pravé a levé strany. Díky tomu jednoduše poznáte, která čočka patří do pravého nebo do levého oka. Antibakteriální pouzdra podporují desinfekční schopnost používaného roztoku. Kosmetická pouzdra se zase vyrábí v mnoha barevných provedeních a s různými barevnými motivy. Což oceňují zejména ženy, které často chtějí, aby jejich pouzdro barevně ladilo s jejich doplňky či působilo naprosto neobyčejně.

Oční kapky a gely

Oční kapky a gelyJiž žádné pálení a řezání v očích! Oční kapky a gely oceníte ve chvílích, kdy budete trpět tzv. syndromem suchého oka. Při používání čoček můžete začít pociťovat pálení či řezání v oku. Budete se cítit, jako byste měli v oku cizí tělísko. K tomuto efektu dochází nejčastěji, když aplikujete čočky na unavené oči. Oční kapky a gely tyto nepříjemné pocity odstraní a dopřejí vaším očím okamžitou úlevu. Oční kapky vám pomohou zvlhčit a zregenerovat vaše oči, napomáhají také k lepší snášenlivosti čoček. Mnohé tyto přípravky jsou speciálně vyvinuté pro nositele kontaktních čoček. Často tak před jejich použitím ani nemusíte čočku z oka vyndávat. Oční gely zase slouží k prevenci zánětlivých onemocnění víček a souvisejících příznaků při syndromu suchého oka.

Pinzety a kleštičky na kontaktní čočky

Pinzety a kleštičky pro kontaktní čočkyZbavte se nežádoucích nečistot! Pinzeta slouží k jednoduchému vyjímání čočky z pouzdra. Manipulace s čočkou je díky pinzetě více hygienická. Při vyjímání čočky pomocí rukou se na čočku dostanou nežádoucí nečistoty, které poté vaše oko zbytečně dráždí. Pokud však použijete pinzetu, tomuto znečištění zamezíte. Už se vám nestane, že byste čočku poničili nehtem. Konce pinzety jsou potaženy jemným silikonem. Proto nehrozí, že čočku natrhnete či jinak poškodíte. K vyjímání a ukládání kontaktních čoček z pouzdra se používají také speciální kleštičky na kontaktní čočky.

Aplikátor kontaktních čoček

Aplikátor kontaktních čočekNosíte dlouhé nehty? Stává se vám často, že při nasazení čočky oka dojde k jejímu znečištění? Kupte si aplikátor kontaktních čoček. Aplikátory usnadňují nasazování a vyndávání čočky z oka. Při nasazení čoček pomocí aplikátoru nedojde k jejich znečištění, jelikož nedochází ke kontaktu čočky s prsty. Aplikátory jsou často vyrobeny z velice jemného silikonu. Nestane se vám tak, že byste čočku aplikátorem poškrábali či si podráždili oko.

Aplikační podložka

Podložky pro kontaktní čočkyNacvičte si nasazování čoček! Aplikační podložka je vhodná pro ty, co s kontaktními čočkami teprve začínají. Tento doplněk slouží k nácviku aplikace čočky do oka. Jedná se o skleněnou destičku, na kterou si můžete čočky položit. V destičce jsou dva otvory na čočky. Ty jsou barevně označeny písmeny L a R pro jednoduché rozpoznání toho, která čočka je určena pro levé či pravé oko.

Doplňky stravy

Máte často unavené oči nebo je mimořádně zatěžuje? Dopřejte jim kvalitní výživu! Doplňky stravy slouží ke zlepšení výživy očí a k jejich regeneraci. Ochraňují oči před negativními vnějšími vlivy.  Působí příznivě při únavě očí, pomáhají při prevenci a ochraně před očními zákaly. Podporují ochranu sítnice, zlepšují zrakovou ostrost a chrání oči před předčasným stárnutím. Díky těmto přípravkům budete mít vždy stále dobrý zrak.

Napsal: VašeČočky.cz