Žena na pláži s čočkami čte knihuUV paprsky, které se odráží od dlažby, trávy, sněhu, písku nebo vody, mohou pronikat po stranách vašich slunečních brýlí (pokud ovšem nenosíte sluneční brýle s těsně přiléhavými stranicemi).

Proč kontaktní čočky s UV filtrem?

Periferní UV paprsky pronikají okolo čoček vašich slunečních brýlí a koncentrují se na rohovce. Koncentrované UV paprsky jsou škodlivější než UV paprsky, které pronikají na rohovku zepředu. Je prokázáno, že kontaktní čočky s UV filtrem* účinně blokují periferní UV záření.1,2

Pamatujte, že kontaktní čočky s UV filtrem* nejsou náhradou slunečních brýlí. Měli byste je vždy nosit společně se slunečními brýlemi s kvalitním UV filtrem.

Kontaktní čočky s UV filtrem* společně se slunečními brýlemi s UV filtrem poskytují lepší ochranu před škodlivým periferním UV zářením.

Jaké jsou výhody kontaktních čoček ACUVUE® s UV filtrem3?

Všechny kontaktní čočky značky ACUVUE® mají UV filtr, takže vám poskytují dodatečnou ochranu proti škodlivým UV paprskům.

  • Pomáhají chránit vnější i vnitřní struktury oka před UV zářením.
  • Poskytují ochranu před periferním a odraženým zářením, jehož dopadu nezabrání sluneční brýle nebo klobouk.
  • Jsou jedinou dostupnou ochranou očí v případech, kdy si zapomenete sluneční brýle nebo klobouk anebo kdy brýle nejsou vhodné, například při windsurfingu či sportech jako je kopaná a volejbal.
  • Kontaktní čočky s UV filtrem* poskytují vašim očím dodatečnou celodenní ochranu před UV zářením, aniž byste na ni museli myslet. Složky blokující UV záření jsou obsaženy v materiálu, z něhož jsou čočky vyrobeny, a tudíž se z čočky nesloupávají ani neuvolňují.

Pro více informací o kontaktních čočkách ACUVUE® navštivte: www.acuvue.cz

* Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují sluneční brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí.

  1. McCarthy CA, et al. Attributable risk for cataract to prioritize medical and public health action. Invest Ophthalmol Vis Sci 2000, 41 (12): 3720-5.
  2. Kwok LS, Daszynski DC, Kuznetsov VA, Pham T, Ho A, Coroneo MT. Peripheral light focusing as a potential mechanism for phakic dysphotopsia and lens phototoxicity. Opthalmic Physiol Opt 2004;24(2):119-29.
  3. Schnider C. UV-Blocking Contact Lenses Play Unique Role in Protecting Patients’ Eyes. Refractive Eyecare. 2005;9(12).

Napsal: Johnson & Johnson Vision Care