Jak vybrat brýle

 • Brýle k počítači? Lék pro ty, kdo mají „problémy s očima“ jen před monitorem

  Slečna v brýlích za počítačemStačí tři hodiny denně a problém je tady, i když jinak máte zrak v pořádku a netrpíte žádnou oční vadou. Řeč je o tzv. syndromu počítačového vidění, který podle amerického National Institute of Occupational Safety and Health ve větší či menší míře obtěžuje na 90 % těch, kdo každodenně pracují s počítačem.

 • Dětské brýle a brýle pro mladé

  Školou povinné dítě v brýlíchV případě mladších dětí jsou stále brýle především optickou pomůckou pro zlepšení vidění. Je pro ně nejpodstatnější to, že když si je nasadí, tak lépe vidí a cítí se v nich pohodlně. Vybrat dioptrické brýle pro děti je ale častokrát podstatně složitější než u dospělého a samotnému výběru byste měli věnovat dostatek času. A to jak výběru obrouček tak výběru brýlových čoček a to především při komplikovanějších dioptriích.

 • Retro brýle

  Retro brýle - WayfarerSvět kolem nás se rychle, téměř ze dne na den mění. Důkazem je náš hektický, každodenní život. Samozřejmě že změny se dějí i v oblasti výroby brýlí, která v posledních letech prošla výraznými změnami a inovacemi. Přestože se v optickém průmyslu změnily určité aspekty, včetně materiálů, způsoby zhotovení, technologie, vlastností jako například UV ochrana, extra flexibilita pro dokonalé přizpůsobení brýlí a dosažení co nejlepšího komfortu při nošení - některé věci ohledně brýlí se nikdy úplně nezmění, resp. se vždy vracejí. To stoprocentně platí pro v současnosti nejrozšířenější styl brýlí, kterým jsou retro brýle.

 • Vybíráme dámské brýle

  Žena v brýlíchŽeny jistě více než muži považují brýle, ať již dioptrické nebo sluneční, za velmi významný módní doplněk, který dotváří jejich osobnost a pomáhá vytvářet jejich vlastní image. Nechtějí mít brýle pouze jako optickou pomůcku, která jim pomáhá lépe vidět nebo chrání zrak před sluncem. Brýle si vybírají dle více kritérií, ale design, módnost a značka při výběru hrají velmi významnou roli.

 • Vybíráme pánské brýle

  Muž v brýlích pro pányPohodlí, pevnost, komfort, kvalita, nízká hmotnost, nadčasový design a při slunečních brýlích v neposlední řadě kvalita brýlových čoček. To jsou vlastnosti, které by měly mít pánské brýle a to ať už sluneční nebo dioptrické. Muži se při výběru brýlí totiž chovají dost odlišně než ženy. Mají jiné priority a nároky na samotné brýle. Značka a módnost u většiny z nich nejsou tím prvotním kritériem výběru. Samozřejmě, že manželka či přítelkyně jich často krát "přinutí" vybrat si model, který se líbí právě jim, ale podvědomě muži hledají svůj komfort. Určitě se najdou i mezi muži tací, kteří sledují módní trendy, značky a hledají to nejnovější a nejaktuálnější. Takových mužů je u nás zatím menšina.

 • Jaké dioptrické brýle (brýlové obruby a čočky) si vybrat?

  Muž v dioptrických brýlíchDnes už ani korekce zraku nemusí představovat neřešitelnou překážku. Samozřejmě, že brýle už existují dávno, ale v minulosti býval problém s tím, že dioptrické brýle sice pomáhaly při vidění a svou hlavní roli plnily, ale komplikace byla v tom, že byly nehezké, nebylo možné si vybírat, častokrát byly nepohodlné a celkově svého nositele rušili a obtěžovali.

 • Dioptrické brýle - jak si vybrat takové, které vám "seknou" (čtěte PŘED návštěvou optiky)

  Muž v dioptrických brýlíchUž nejsou jen nutnou a nepříjemnou výbavou nás, kterým oči neslouží jako za mlada. Brýlednes dokáží zvýšit image. Ale pozor! Dokážou ho i pořádně zkazit...

 • Sluneční brýle: léto 2010

  Žena v retro slunečních brýlíchV dnešní době si může každý z nás zvolit účes, líčení, oblečení a doplňky tak, aby dotvářely jeho osobnost, aby se v nich cítil příjemně a zároveň aby svým vzhledem do určité míry upoutal pozornost okolí. Totéž platí i o slunečních brýlích. Ty už dávno nejsou jen ochrannou pomůckou před sluncem, ale stávají se v prvé řadě určitým doplňkem, který vystihuje vaši osobnost. Jejich vzhled samozřejmě také podléhá módním trendům.

 • Jak vybrat dětské sluneční brýle

  Děti se slunečními brýlemiDěti, zvláště ty nejmenší, při výběru slunečních brýlí většinou neprojevují příliš velký zájem o to aby si brýle vybrali a o to méně kladou důraz na to, jak brýle vypadají. Z toho důvodu je výběr dětských slunečních brýlí pro menší děti převážně na rodičích. Čím jsou však děti starší a zejména v období puberty, se chtějí stále více podobat dospělým, chtějí mít to nejnovější a nejmodernější, aby byly "in", tak tomu podřizují i výběr slunečních brýlí.

 • Levné dioptrické brýle se nemusí vyplatit

  Mnoho levných brýlíDnes je možné levné dioptrické brýle koupit nejen ve specializovaných optikách, ale i na tržištích, v hypermarketech, lékárnách a dokonce i přes internet. Kvůli jejich výhodné ceně je nakupuje stále více lidí. Je třeba si však uvědomit, že takové brýle zdaleka nesplňují kvalitu a vlastnosti které by měly a můžete si jejich používáním spíše uškodit než pomoci.

 • Golfové brýle

  Hráč golfu v slunečních brýlíchKaždý hráč golfu, ať už je to amatér nebo profesionál si je vědom významu dokonalého vidění a schopnosti rozlišovat detaily na zelených travnatých plochách. Ať už je to přímo při hře nebo jen při sledování soupeře, ostré a jasné vidění je základem úspěchu.

 • Kupujeme dioptrické sluneční brýle

  Žena s knihou v dioptrických slunečních brýlíchStává se vám, že při řízení v ostrém protisvětle slunečního záření zoufale hledáte sluneční klip na vaše dioptrické brýle nebo je rychle měníte za sluneční, přes které ale tak dobře nevidíte, protože tam není žádná dioptrická korekce? V určitých situacích jako je například jízda autem, přinášejí dioptrické sluneční brýle nesporné výhody. Dioptrické sluneční brýle především ocení lidé, kteří nemohou nebo nechtějí nosit kontaktní čočky.

 • Ochranné brýle

  Ochranné brýleBrýle mohou při zachování základní požadavky, jako korekční pomůcky, za určitých podmínek splňovat účel ochranného prostředku při práci. Prvořadým požadavkem je tedy v tomto případě ochrana zraku. Ochranné brýle, jako osobní ochranný pracovní prostředek, jsou brýle nošeny při práci a jsou určeny k ochraně bezpečnosti a zdraví. Ochranné brýle jsou definovány v zákoně jako ochranný pracovní prostředek na ochranu zraku a obličeje.

 • Jaké brýlové obruby si zvolit?

  Různé druhy brýlových obrubJeště relativně nedávno lidé přicházeli do optik a vybírali si své nové brýle jen z několika málo modelů. Tyto modely velmi často neodpovídaly představám jejich budoucích majitelů a to jak svým vzhledem, tak i barvou.

 • Jak vybrat sportovní brýle

  Žena na horách v sportovních brýlíchV dnešní uspěchané době kdy většina lidí tráví téměř všechen svůj volný čas v práci a potřebuje pro to relaxovat po těžkých dnech, se sport jeví jako jedna z nejoblíbenějších činností odpočinku a relaxace. Dalším důležitým faktorem který má vliv na zvyšování počtu sportujících je též zvyšující se riziko obezity.

 • Jaké sluneční brýle si vybrat?

  Dívky nakupujou sluneční brýleV poslední době se sluneční brýle stávají nevyhnutným doplňkem téměř každého z nás. Sluneční brýle už nepoužíváme jen v období léta, na pláži nebo horách, ale stále častěji se stávají módním doplňkem. Módní sluneční brýle už nejsou výsadou jen filmových hvězd, sportovců a jiných celebrit, ale i pro běžné lidi se stávají imidžovou záležitostí. Sluneční brýle tedy v současnosti vytvářejí imidž svého nositele, ale jejich hlavní úlohou by stále mněla zůstat ochrana našich očí před škodlivým ultrafialovým zářením.

 • Jaké typy brýlí známe

  Různe typy brýlíV současné době jsou na nás neustále kladeny větší nároky a to jednak v osobním a tak i v profesním životě. Když chce být člověk úspěšný, musí být schopen se přizpůsobit rychlému a náročnému způsobu života. Mimo jiného, velké množství energie rovněž vydáme na vidění, což může být značně únavné.