Dioptrické brýle

 • Dětské brýle a brýle pro mladé

  Školou povinné dítě v brýlíchV případě mladších dětí jsou stále brýle především optickou pomůckou pro zlepšení vidění. Je pro ně nejpodstatnější to, že když si je nasadí, tak lépe vidí a cítí se v nich pohodlně. Vybrat dioptrické brýle pro děti je ale častokrát podstatně složitější než u dospělého a samotnému výběru byste měli věnovat dostatek času. A to jak výběru obrouček tak výběru brýlových čoček a to především při komplikovanějších dioptriích.

 • Jaké dioptrické brýle (brýlové obruby a čočky) si vybrat?

  Muž v dioptrických brýlíchDnes už ani korekce zraku nemusí představovat neřešitelnou překážku. Samozřejmě, že brýle už existují dávno, ale v minulosti býval problém s tím, že dioptrické brýle sice pomáhaly při vidění a svou hlavní roli plnily, ale komplikace byla v tom, že byly nehezké, nebylo možné si vybírat, častokrát byly nepohodlné a celkově svého nositele rušili a obtěžovali.

 • Brýle - nejrozšířenější pomůcka na korekci a ochranu zraku

  Sexi žena v brýlíchDnešní uspěchaná a náročná doba na nás klade stále větší nároky ať již v osobním životě, ale především v zaměstnání. Pokud chceme dosáhnout všechny naše cíle a být úspěšný, je nezbytné se co nejlépe přizpůsobit rychlému a náročnému způsobu života. Naše oči v tomto případě nejsou žádnou výjimkou. Každý den jich vytěžujeme na maximum a dostávají pořádně zabrat. Jen popřemýšlejte, jak dlouho každý den prosedíte za počítačem, kolik času trávíte v suchém klimatizovaném nebo zakouřeném prostředí a podobně. Je potřeba si uvědomit, že právě na vidění vynakládáme značné množství energie.

 • Dioptrické brýle - jak si vybrat takové, které vám "seknou" (čtěte PŘED návštěvou optiky)

  Muž v dioptrických brýlíchUž nejsou jen nutnou a nepříjemnou výbavou nás, kterým oči neslouží jako za mlada. Brýlednes dokáží zvýšit image. Ale pozor! Dokážou ho i pořádně zkazit...

 • Dioptrické sluneční brýle - aby nás zrak neopustil

  dioptricke-slunecni-bryle-okula24Chráníme pokožku krémem a emulzemi a zapomínáme na naše oči. Většina z nás si uvědomuje nebezpečný vliv ultrafialových paprsků (UV) na naši pokožku, ale pouze málo z nás si uvědomuje, jaký nebezpečný vliv mohou mít sluneční paprsky na naše oči. Mnozí proto stále nenosí dioptrické sluneční brýle...

 • Překáží vám brýle v zimě?

  Zimní mužČasto se mnoho uživatelů brýlí rozhořčuje nad tím, jak je nošení brýlí v zimě nepohodlné. Často se zamlžují při přechodu ze zimy do tepla a naopak, díky studenému větru jim častěji slzí oči. Brýle jim také vadí při lyžování. Také vás zajímá, jak se podobných peripetií zbavit? Řešení je velice jednoduché. Postačí vám k tomu jeden pár kontaktních čoček.

 • Levné dioptrické brýle se nemusí vyplatit

  Mnoho levných brýlíDnes je možné levné dioptrické brýle koupit nejen ve specializovaných optikách, ale i na tržištích, v hypermarketech, lékárnách a dokonce i přes internet. Kvůli jejich výhodné ceně je nakupuje stále více lidí. Je třeba si však uvědomit, že takové brýle zdaleka nesplňují kvalitu a vlastnosti které by měly a můžete si jejich používáním spíše uškodit než pomoci.

 • Kupujeme dioptrické sluneční brýle

  Žena s knihou v dioptrických slunečních brýlíchStává se vám, že při řízení v ostrém protisvětle slunečního záření zoufale hledáte sluneční klip na vaše dioptrické brýle nebo je rychle měníte za sluneční, přes které ale tak dobře nevidíte, protože tam není žádná dioptrická korekce? V určitých situacích jako je například jízda autem, přinášejí dioptrické sluneční brýle nesporné výhody. Dioptrické sluneční brýle především ocení lidé, kteří nemohou nebo nechtějí nosit kontaktní čočky.

 • Jaké typy brýlí známe

  Různe typy brýlíV současné době jsou na nás neustále kladeny větší nároky a to jednak v osobním a tak i v profesním životě. Když chce být člověk úspěšný, musí být schopen se přizpůsobit rychlému a náročnému způsobu života. Mimo jiného, velké množství energie rovněž vydáme na vidění, což může být značně únavné.