Brýlové obruby

 • Dětské brýle a brýle pro mladé

  Školou povinné dítě v brýlíchV případě mladších dětí jsou stále brýle především optickou pomůckou pro zlepšení vidění. Je pro ně nejpodstatnější to, že když si je nasadí, tak lépe vidí a cítí se v nich pohodlně. Vybrat dioptrické brýle pro děti je ale častokrát podstatně složitější než u dospělého a samotnému výběru byste měli věnovat dostatek času. A to jak výběru obrouček tak výběru brýlových čoček a to především při komplikovanějších dioptriích.

 • Retro brýle

  Retro brýle - WayfarerSvět kolem nás se rychle, téměř ze dne na den mění. Důkazem je náš hektický, každodenní život. Samozřejmě že změny se dějí i v oblasti výroby brýlí, která v posledních letech prošla výraznými změnami a inovacemi. Přestože se v optickém průmyslu změnily určité aspekty, včetně materiálů, způsoby zhotovení, technologie, vlastností jako například UV ochrana, extra flexibilita pro dokonalé přizpůsobení brýlí a dosažení co nejlepšího komfortu při nošení - některé věci ohledně brýlí se nikdy úplně nezmění, resp. se vždy vracejí. To stoprocentně platí pro v současnosti nejrozšířenější styl brýlí, kterým jsou retro brýle.

 • Vybíráme pánské brýle

  Muž v brýlích pro pányPohodlí, pevnost, komfort, kvalita, nízká hmotnost, nadčasový design a při slunečních brýlích v neposlední řadě kvalita brýlových čoček. To jsou vlastnosti, které by měly mít pánské brýle a to ať už sluneční nebo dioptrické. Muži se při výběru brýlí totiž chovají dost odlišně než ženy. Mají jiné priority a nároky na samotné brýle. Značka a módnost u většiny z nich nejsou tím prvotním kritériem výběru. Samozřejmě, že manželka či přítelkyně jich často krát "přinutí" vybrat si model, který se líbí právě jim, ale podvědomě muži hledají svůj komfort. Určitě se najdou i mezi muži tací, kteří sledují módní trendy, značky a hledají to nejnovější a nejaktuálnější. Takových mužů je u nás zatím menšina.

 • Jaké dioptrické brýle (brýlové obruby a čočky) si vybrat?

  Muž v dioptrických brýlíchDnes už ani korekce zraku nemusí představovat neřešitelnou překážku. Samozřejmě, že brýle už existují dávno, ale v minulosti býval problém s tím, že dioptrické brýle sice pomáhaly při vidění a svou hlavní roli plnily, ale komplikace byla v tom, že byly nehezké, nebylo možné si vybírat, častokrát byly nepohodlné a celkově svého nositele rušili a obtěžovali.

 • Brýle - nejrozšířenější pomůcka na korekci a ochranu zraku

  Sexi žena v brýlíchDnešní uspěchaná a náročná doba na nás klade stále větší nároky ať již v osobním životě, ale především v zaměstnání. Pokud chceme dosáhnout všechny naše cíle a být úspěšný, je nezbytné se co nejlépe přizpůsobit rychlému a náročnému způsobu života. Naše oči v tomto případě nejsou žádnou výjimkou. Každý den jich vytěžujeme na maximum a dostávají pořádně zabrat. Jen popřemýšlejte, jak dlouho každý den prosedíte za počítačem, kolik času trávíte v suchém klimatizovaném nebo zakouřeném prostředí a podobně. Je potřeba si uvědomit, že právě na vidění vynakládáme značné množství energie.

 • Sluneční brýle: léto 2010

  Žena v retro slunečních brýlíchV dnešní době si může každý z nás zvolit účes, líčení, oblečení a doplňky tak, aby dotvářely jeho osobnost, aby se v nich cítil příjemně a zároveň aby svým vzhledem do určité míry upoutal pozornost okolí. Totéž platí i o slunečních brýlích. Ty už dávno nejsou jen ochrannou pomůckou před sluncem, ale stávají se v prvé řadě určitým doplňkem, který vystihuje vaši osobnost. Jejich vzhled samozřejmě také podléhá módním trendům.

 • Levné dioptrické brýle se nemusí vyplatit

  Mnoho levných brýlíDnes je možné levné dioptrické brýle koupit nejen ve specializovaných optikách, ale i na tržištích, v hypermarketech, lékárnách a dokonce i přes internet. Kvůli jejich výhodné ceně je nakupuje stále více lidí. Je třeba si však uvědomit, že takové brýle zdaleka nesplňují kvalitu a vlastnosti které by měly a můžete si jejich používáním spíše uškodit než pomoci.

 • Jaké brýlové obruby si zvolit?

  Různé druhy brýlových obrubJeště relativně nedávno lidé přicházeli do optik a vybírali si své nové brýle jen z několika málo modelů. Tyto modely velmi často neodpovídaly představám jejich budoucích majitelů a to jak svým vzhledem, tak i barvou.