Brýlové čočky

 • Čištění a starostlivost o brýlové čočky

  Čištění brýlíNení pochyb o tom, že povrchová úprava plastových brýlových čoček přispěla významně ke zlepšení jejich kvality a estetického vzhledu brýlí. Také se však objevily pochybnosti, že takto upravené čočky špínu přímo přitahují a že se velmi rychle špiní.

 • Jaké dioptrické brýle (brýlové obruby a čočky) si vybrat?

  Muž v dioptrických brýlíchDnes už ani korekce zraku nemusí představovat neřešitelnou překážku. Samozřejmě, že brýle už existují dávno, ale v minulosti býval problém s tím, že dioptrické brýle sice pomáhaly při vidění a svou hlavní roli plnily, ale komplikace byla v tom, že byly nehezké, nebylo možné si vybírat, častokrát byly nepohodlné a celkově svého nositele rušili a obtěžovali.

 • Brýle - nejrozšířenější pomůcka na korekci a ochranu zraku

  Sexi žena v brýlíchDnešní uspěchaná a náročná doba na nás klade stále větší nároky ať již v osobním životě, ale především v zaměstnání. Pokud chceme dosáhnout všechny naše cíle a být úspěšný, je nezbytné se co nejlépe přizpůsobit rychlému a náročnému způsobu života. Naše oči v tomto případě nejsou žádnou výjimkou. Každý den jich vytěžujeme na maximum a dostávají pořádně zabrat. Jen popřemýšlejte, jak dlouho každý den prosedíte za počítačem, kolik času trávíte v suchém klimatizovaném nebo zakouřeném prostředí a podobně. Je potřeba si uvědomit, že právě na vidění vynakládáme značné množství energie.

 • UV filtr a UV záření

  Sluneční brýle s UV filtrem a opalovací krém proti UV zářeníPokud necháme stranou estetickou funkci, stále nám zůstává jako hlavní funkce slunečních brýlí ochrana před účinky ostrého slunečního světla a UV záření. Celé elektromagnetické spektrum slunečního záření je složeno ze souboru vln plynule se měnících frekvencí.

 • Polarizační filtr

  Žena v slunečních brýlích s polarizačním filtremSvětlo se v prostoru šíří ve vlnách, které kmitají všemi směry optického prostředí. Pokud se odrazí od lesklé nekovové plochy (sklo, sníh, vodní hladina...), stane se světlo polarizovaným, to znamená, že jeho vlny se pohybují pouze ve dvou rovinách: horizontální a vertikální. Vertikálně polarizované světlo je pro naše oči velmi užitečné. Umožňuje vidět kontrastně a barevně, zatímco horizontálně polarizované světlo vytváří nepříjemné oslnění a optické šumy. Právě k potlačení tohoto negativního působení horizontální polarizace slouží polarizační filtr a polarizační brýle.

 • Levné dioptrické brýle se nemusí vyplatit

  Mnoho levných brýlíDnes je možné levné dioptrické brýle koupit nejen ve specializovaných optikách, ale i na tržištích, v hypermarketech, lékárnách a dokonce i přes internet. Kvůli jejich výhodné ceně je nakupuje stále více lidí. Je třeba si však uvědomit, že takové brýle zdaleka nesplňují kvalitu a vlastnosti které by měly a můžete si jejich používáním spíše uškodit než pomoci.

 • Multifokální brýlové čočky

  Paní v brýlích čte návod na požití lékůPostupně zjišťujete, že při čtení novin nebo knihy už nemáte dostatečně dlouhé ruce na to, abyste si oddálily text? Nezvládáte navléci nit do jehly nebo máte problém pracovat na počítači? Při čtení vyhledáváte stále více světla a vaše oči jsou stále více unavené?  Bohužel, dostáváte se do věku, kdy nitrooční čočka začíná ztrácet na pružnosti, snižuje se akomodační schopnost a stáváte se presbyopem. Nezoufejte, existuje řešení! - Multifokální brýlové čočky.

 • Antireflexná vrstva (Antireflex)

  Brýle s antireflexemProto aby nedocházelo k nepříjemnému zrcadlení na povrchu brýlových čoček, je na povrch nanášená tzv. antireflexní vrstva. Je to vrstva, kterou můžete najít i na objektivech mikroskopů, dalekohledů nebo fotoaparátů. Antireflex je tvořen velkým množstvem vrstev oxidu kovů a aplikuje se jak na zadní, tak i na přední plochu brýlových čoček. Protože je antireflex tvořen několika vrstvami uloženými na sebe, tak má specifický barevný nádech, buďto zelené, purpurové, modré, nebo zlaté barvy v závislosti od výrobce a kvality antireflexní vrstvy.

 • Brýlové čočky (brýlová skla)

  Brýlová čočkaV současnosti jsou na zrak kladeny stále se zvyšující nároky. Dobrá zraková ostrost je předpokladem úspěchu nejen v zaměstnání, ale i mimo něj. Málokdo z nás si dokáže představit život bez dobrého vidění. Z tohoto důvodu si svůj zrak snažíme chránit, nebo jeho nedostatky zlepšit.

 • Jaké sluneční brýle si vybrat?

  Dívky nakupujou sluneční brýleV poslední době se sluneční brýle stávají nevyhnutným doplňkem téměř každého z nás. Sluneční brýle už nepoužíváme jen v období léta, na pláži nebo horách, ale stále častěji se stávají módním doplňkem. Módní sluneční brýle už nejsou výsadou jen filmových hvězd, sportovců a jiných celebrit, ale i pro běžné lidi se stávají imidžovou záležitostí. Sluneční brýle tedy v současnosti vytvářejí imidž svého nositele, ale jejich hlavní úlohou by stále mněla zůstat ochrana našich očí před škodlivým ultrafialovým zářením.