Žena v retro slunečních brýlíchV dnešní době si může každý z nás zvolit účes, líčení, oblečení a doplňky tak, aby dotvářely jeho osobnost, aby se v nich cítil příjemně a zároveň aby svým vzhledem do určité míry upoutal pozornost okolí. Totéž platí i o slunečních brýlích. Ty už dávno nejsou jen ochrannou pomůckou před sluncem, ale stávají se v prvé řadě určitým doplňkem, který vystihuje vaši osobnost. Jejich vzhled samozřejmě také podléhá módním trendům.

Při prvním kontaktu s jinou osobou jsou oči a tedy i brýle prvním momentem, který zaregistrujeme a vnímáme. Proto můžeme brýle označit za hlavního tvůrce prvního dojmu. Zda jsou brýle "in", určuje velikost, tvar, barva, materiál, ale určitě i značka. Módní trendy v oční optice se podobně jako například u oblečení často v určitých obměnách vracejí a to je i případ sezóny 2010. V této sezóně se připravte na návrat větších kulatých tvarů slunečních brýlí, retro tvarů a pilotek. Jednoduše řečeno - minulost se vrací.

Velké a kulaté sluneční brýle

Tak jako před několika lety bylo velmi problematické najít oválnější tvary slunečních brýlí a vše se neslo v duchu hrany, tak tento rok to bude přesně naopak. Velký problém bude najít především hranaté tvary.

Retro je "in"

Pokud máte ještě někde v zásuvce ukryté sluneční brýle ze šedesátých a sedmdesátých let, tak je možná čas na to, abyste je vybrali. Můžete tak "ušetřit" nějaké eura. Právě takové typy brýlí budou v sezóně 2010 velmi populární a nikdo vás už nebude považovat za staromódních. Retro styl najdete téměř u všech známějších značek jako Chanel, Tom Ford, Giorgio Armani, Bvlgari a dalších. Nemluvě o legendárním modelu Original Wayfarer značky Ray-Ban.

Pilotky jsou věčné

Tento typ slunečních brýlí je určitě znám úplně každému. S určitými obměnami je již na trhu více než 70 let a možná ještě dalších 70 bude. Pokud zmíníme tento typ, tak každému se asi vybaví značka Ray-Ban, která stála za zrodem tohoto typu brýlí. V současnosti to však už není pouze Ray-Ban, kdo pilotky vyrábí, ale téměř každý výrobce slunečních brýlí se inspiroval tímto typem. Velmi populární jsou například pilotky od Dolce Gabbana. Do pozornosti se opět dostávají i dvojité nosníky, které se v poslední době téměř vytratily.

I přesto, že mnoha lidem tento typ brýlí velmi nesedí, tak je to neodradí od jejich koupí. Každý chce být prostě "in".

Barvy a sluneční brýle

Co se barev rámu týče, tak dominovat budou pastelové barvy, různé vzory (tečky, pruhy, čtverce), popřípadě obrázky. Trochu bokem budou klasická jednobarevná černá a hnědá barva, i když těmi nikdy nic nezkazíte. Zabarvení brýlových čoček dominuje grad, to znamená nahoře tmavé zabarvení a při dolním okraji přechod do světlé až čiré. Toto zabarvení je velmi elegantní, ve světlých tónech neovlivňuje vnímání barev a navíc nezabraňuje v pohledu do očí nositele těchto brýlí. Častěji ho však naleznete u dámských modelů.

A ještě jedna rada na závěr. U některých modelů je tak trošku hloupý vzhled přímo cílem, který brýlemi chceme dosáhnout, takže pokud se v nich cítíte tak trošku divně, je to tak správně. Záleží už jen na vás, kolik snesete. Taková je dnešní doba ...