Brýlová čočkaV současnosti jsou na zrak kladeny stále se zvyšující nároky. Dobrá zraková ostrost je předpokladem úspěchu nejen v zaměstnání, ale i mimo něj. Málokdo z nás si dokáže představit život bez dobrého vidění. Z tohoto důvodu si svůj zrak snažíme chránit, nebo jeho nedostatky zlepšit.

Dnes již máme několik možností, jak nedostatky zraku (refrakční vady) korigovat. Je však velmi pravděpodobné, že tak jako v současnosti, tak taky v budoucnu budou nejčastějším řešením refrakčních vad a ochrany očí brýle, resp. brýlové čočky.

Brýlové čočky jsou základní a zároveň hlavní součástí brýlí samotných. Právě oni se podílejí na dokonalejším vidění. Použitím brýlových čoček korigujeme refrakční vady jako krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie), astigmatismus nebo presbyopie. I když se samotné brýlové čočky používají a vyrábějí velice dlouhou dobu, tak jejich vývoj se posouvá stále vpřed a největší světový výrobci každým rokem přicházejí s něčím novým a lepším. Snahou je docílit co nejlepší a nejpohodlnější vidění.