dioptricke-slunecni-bryle-okula24Chráníme pokožku krémem a emulzemi a zapomínáme na naše oči. Většina z nás si uvědomuje nebezpečný vliv ultrafialových paprsků (UV) na naši pokožku, ale pouze málo z nás si uvědomuje, jaký nebezpečný vliv mohou mít sluneční paprsky na naše oči. Mnozí proto stále nenosí dioptrické sluneční brýle ...

Pár faktů na úvod:

Dlouhodobé vystavení nechráněných očí slunečnímu záření může poškodit povrch oka a jeho vnitřní struktury. Když se může na Slunci spálit kůže, mohou se spálit i oči!

  • UV záření se skládá ze tří složek, které mohou mít různý vliv na naši pokožku ...
  • UVA záření zapříčiňuje stárnutí kůže a negativně ovlivňuje imunitní systém.
  • UVB záření v nadměrném množství vyvolává spálení kůže (zarudnutí). Při intenzivním a dlouhodobém působení může vést až k nádorům kůže.
  • UVC záření je velmi agresivní, které by nás spolehlivě zabilo. Naštěstí je absorbováno ozonovou vrstvou.
  • Negativní účinky UV záření na naše oči se časově kumulují. Vaše oči mají dobrou paměť a čím déle jejich vystavujete škodlivému UV záření, tím větší je riziko vzniku očních onemocnění.
  • Buňky v těle mají schopnost regenerace. Výjimkou je oční čočka. Když si už jednou poškodíte tkáň Vašeho oka, nečekejte, že se z toho oko dostane samo. Dá se říci, že takové negativní změny jsou již nevratné.
  • Více než 90% UV záření proniká lehkou oblačností.
  • Čistý sníh odráží až 80% UV záření.

Dioptrické sluneční brýle - povinná výbava každého občana

Jednoho dne přijde čas, kdy budou dioptrické sluneční brýle povinnou výbavou autolékárniček. Riziko onemocnění očí v důsledku byť krátkodobého škodlivého UV záření je v současnosti velmi vysoké.

Zkombinujte nutnost dioptrií s výhodami slunečních brýlí!

Dioptrické sluneční brýle

Podívejte se, jaké speciální povrchové úpravy mohou mít Vaše dioptrické sluneční brýle již v ceně: Dioptrické sluneční brýle - povrchová úprava

Zjistěte, jaké dioptrické sluneční brýle můžete používat i Vy: Dioptrické sluneční brýle pro náročné